Jak rozpoznać awarie transmisji w swoim samochodzie?

Jak rozpoznać awarie transmisji w swoim samochodzie?

Układ skrzyni biegów pomaga samochodowi jechać szybciej i wolniej, zmieniając biegi zgodnie z wymaganiami. Istnieje wiele przyczyn, które mogą prowadzić do niepowodzeń transmisji i istnieją objawy, które pomagają to rozpoznać. 

Oto kilka różnych przyczyn, które prowadzą do awarii transmisji – sprawdź:

Płyn przekładniowy

Jest to najczęstsza przyczyna, ponieważ płyn przekładniowy pomaga w uruchomieniu układu przekładniowego, a jego niski poziom lub całkowity brak spowoduje całkowitą awarię.

Problemy ze sprzęgłem

Kiedy biegi są zmieniane przy dużych prędkościach lub z nieregularnymi prędkościami, spowoduje to uszkodzenie układu przekładniowego. Istnieją prędkości, przy których mechanicy sugerują zmianę biegów, a jeśli nie zostanie to wykonane prawidłowo, może to zaszkodzić systemowi. Zaleca się odpowiednią zmianę biegów, aby skrzynia biegów i układ przeniesienia napędu wytrzymały długo. Nie ignoruj takich problemów, bo skutki będą wtedy bardziej kosztowne niż naprawa pomp.

Zużyte koła zębate

Niezależnie od tego, czy samochód jest automatyczny, czy ręczny, niski poziom płynu przekładniowego spowoduje awarię skrzyni biegów i szybsze zużycie biegów. Profesjonalni mechanicy zalecają sprawdzanie płynu przekładniowego. Pomoże to w utrzymaniu płynnego działania kół zębatych i całego systemu, a także poprawi ich żywotność.

Problemy z momentem obrotowym

Przemiennik momentu obrotowego to kolejny powód awarii skrzyni biegów. Kiedy kierowca zwiększa obroty silnika, a następnie silnik natychmiast gaśnie, wytwarza dużo ciepła, które wpływa na przemiennik momentu obrotowego. Ogromnie szkodzi konwerterowi, a także systemowi transmisji. Może to zablokować system i spowodować całkowitą awarię lub znacznie skrócić żywotność części.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy, zabierz samochód do specjalisty, aby uniknąć awarii. Samochód nie może działać, jeśli system transmisji ulegnie awarii. Mechanicy zalecają sprawdzenie go tylko przez profesjonalnych mechaników.