Uszkodzenia słoneczne – Jak im zapobiegać?

Uszkodzenia słoneczne – Jak im zapobiegać?

Słońce bardzo źle wpływa na zewnętrzną część Twojego samochodu. Nadszedł czas, aby podjąć środki zapobiegawcze. Oto jak możesz zapobiec uszkodzeniom lakieru przez słońce:

Zaparkuj w cieniu

Chociaż ukrywanie samochodu przed słońcem jest oczywistym sposobem na uniknięcie uszkodzeń słonecznych, może nie być najbardziej realistyczną opcją dla wszystkich. Jeśli jednak masz dostęp do garażu lub zadaszenia, przechowywanie samochodu pod osłoną ochronną może znacznie zapobiec uszkodzeniom słonecznym, szczególnie w bardzo słoneczne dni.

Jeśli jedziesz samochodem do pracy, Twoje biuro może mieć dostęp do krytego miejsca parkingowego lub pobliskiego parkingu z zadaszonymi straganami. Jeśli nie masz dostępnego krytego miejsca parkingowego, możesz zainwestować w powłokę ochronną. Pomyśl o tym, jak o pracy w ciężkich warunkach – tam zakładasz rękawice robocze.

Utrzymuj swój samochód w czystości

Brud zawiera wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które powoli „trawią” porowatą powierzchnię samochodu. Kiedy osadzają się one na karoserii, warstwy brudu i soli uszkadzają lakier samochodu, powodując wyblakły i spękany wygląd. Co więcej, naturalne elementy, takie jak ptasie odchody i rozpryski owadów, są silnie kwaśne dla karoserii samochodu. Jeśli nie zostaną usunięte, przyspieszą uszkodzenia zewnętrzne, szczególnie w połączeniu ze światłem słonecznym.

Myj samochód co 1-2 tygodnie w okresie letnim, aby zachować integralność zewnętrznych warstw samochodu. Regularne mycie i suszenie usunie zanieczyszczenia środowiskowe i zmniejszy utlenianie i ciepło gromadzone przez promienie UV.

Zastosuj wosk premium

Po umyciu samochodu nałóż warstwę wosku premium na zewnętrzną część karoserii. Wosk samochodowy zapewnia dodatkową warstwę ochronną, aby zminimalizować uszkodzenia powodowane przez ostre elementy i cząsteczki, takie jak promienie UV, brud, sól, zanieczyszczenia itp. Przy zdrowej dawce wosku te zewnętrzne elementy uderzą w wosk premium. Chroni to lakier, lakier i uszczelniacze, a także zapewnia luksusowy połysk i blask Twojego samochodu.